Paylaş

Bu gün İsveçrənin Nyon şəhərində keçirilən püşkatma mərasimində Avropa Liqasının I təsnifat mərhələsinin cütlükləri müəyyənləşib.

Klublarımızdan “Qəbələ”, “Neftçi” və “Kəpəz”in rəqibləri bəlli olub.

“Qəbələ” I təsnifat mərhələsində “Samtrediya” (Gürcüstan), “Neftçi” “Baltsan” (Malta), “Kəpəz” isə “Daçiya” (Moldova) klubu ilə qarşılaşacaq.

Qeyd edək ki, ilk oyunlar iyunun 30-da, cavab qarşılaşmaları isə iyulun 7-də keçiriləcək.
Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinin cütlükləri

“Midtyulland” (Danimarka) – “Suduva” (Litva)

“Levadiya” (Estoniya) – “Torşavn” (Farer adaları)

“Şamrok Rovers” (İrlandiya) – “Rovaniemi” (Finlandiya)

“Breydablik” (İslandiya) – “Jelqava” (Latviya)

“Domjale” (Sloveniya) – “Lusitans” (Andorra)

“Videoton” (Macarıstan) – “Zariya” (Moldova)

“Zimbru” (Molvova) – “Çixura” (Gürcüstan)

“Beroe Stara” (Bolqarıstan) – “Radnik” (Bosniya və Hersoqovina)

“İnfonet” (Estoniya) – “Harts” (Şotlandiya)

“Atlantas” (Litva) – HİK (Finlandiya)

“Valyur” (İslandiya) – “Bröndbü” (Danimarka)

“Runavík” (Farer adaları) – “Şaxtyor” (Belarus)

“Bokelj” (Monteneqro) – “Voyvodina” (Serbiya)

“Santa Koloma” (Andorra) – “Lokomotiv” (Xorvatiya)

“Sloboda” (Bosniya və Hersoqovina) – “Beytar” (İsrail)

“La Fiorita” (San-Marino) – “Debretsen” (Macarıstan)

“Stabek” (Norveç) – “Konna Kvey” (Uels)

“Qöteborq” (İsveç) – “Landudno” (Uels)

“Aberdeen” (Şotlandiya) – “Fola Eş” (Lüksemburq)

AİK (İsveç) – “Bala Taun” (Uels)

AEK (Kipr) – “Folqore” (San-Marino)

“Pünik” (Ermənistan) – “Avropa” (Cəbəllütariq)

“Kukesi” (Albaniya) – “Rudar” (Monteneqro)

“Vaduz” (Lixtenşteyn) – “Sileks” (Makedoniya)

“Ventspils” (Latviya) – “Víkinqur” (Farer adaları)

“Sent Patriks” (İrlandiya) – “Jenesse Eş” (Lüksemburq)

“Nomme Kalyu” (Estoniya) – “Trakay” (Litva)

“Differdanj” (Lüksemburq) – “Kliftonvil” (Şimali İrlandiya)

“Dila Qori” (Gürcüstan) – “Şirak” (Ermənistan)

“Çukariçki” (Serbiya) – “Ordabaşı” (Qazaxıstan)

“Neftçi” (Azərbaycan) – “Baltsan” (Malta)

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – “Qoritsa” (Sloveniya”)
“Linfild” (Şimali İrlandiya) – “Kork Siti” (İrlandiya)

“Reykravík” (İslandiya) – “Qlenavon” (Şimali İrlandiya)

“Dinamo” (Belarus) – “Spartaks” (Latviya)

“Odds” (Norveç) – “Mariehamn” (Finlandiya)

“Şiroki Briyeq” (Bosniya və Hersoqovina) – “Birkirkara” (Malta)

“Rabotniçki” (Makedoniya) – “Buduçnost” (Monteneqro)

“Admira Vacker” (Avstriya) – “Spartak” (Slovakiya)

“Qəbələ” (Azərbaycan) – “Samtrediya” (Gürcüstan)

“Teuta” (Albaniya) – “Kayrat” (Qazaxıstan)

“Slaviya” (Bolqarıstan) – “Zaqlebiye” (Polşa)

“Spartak” (Slovakiya) – “Hibernians” (Malta)

“Banants” (Ermənistan) – “Omoniya” (Kipr)

“Partizani” (Albaniya) – “Slovan” (Slovakiya)

“Kəpəz” (Azərbaycan) – “Daçiya” (Moldova)

“Şkendiya” (Makedoniya) – “Krakoviya” (Polşa)

“Aktobe” (Qazaxıstan) – “Budapeşt” (Macarıstan)

Qol.az